15 nejkrásnějších míst, kam byste měli jet na svatební cestu

 

Nejoblíbenější destinací, kde lidé tráví své líbánky, bývá Karibik. Zamilované páry sem jezdí proto, aby mohly klidu relaxovat na prosluněných plážích. Kromě Karibiku ale existuje také spousta jiných míst, kde můžete s partnerem nebo partnerkou strávit dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete. Což takhle navštívit jednu z následujících destinací?

1. Mexiko
Co vás napadne, když se řekne Mexiko? Tequila, pálivá jídla, sombrera? Ale nejen tohle najdete v Mexiku. Mexiko nabízí spoustu možností, jak si dokonale užít prázdniny. Pokud se chcete koupat v teplých vodách Pacifického oceánu a ohřát se horkém tropickém podnebí, vyzkoušejte město Nuevo Vallasta, které leží na pobřeží Pacifiku. Pro milovníky surfování je nejlepší surfařské město Sayulitas. Pokud jste fanoušky cizích kultur a památek, Mexiko má pro vás spoustu možností.

2. Fidži
Tropické souostroví Fidži se nachází v samém srdci jižního Pacifiku. Ostrovy jsou vulkanického nebo korálového původu a polovina rozlohy země je tvořena tropickými lesy. Na rozdíl od České republiky je nejteplejším měsícem leden a nejchladnějším naopak červenec. Pokud se rozhodnete navštívit tento nádherný kousek světa, určitě nebudete zklamaní. Fidži je vhodné pro všechny lidi, kteří mají rádi vodní sporty a bílé písečné páže.

3. Bali
Indonéský ostrov Bali patří bezesporu mezi nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější destinace. Turisté jezdí na Bali hlavně kvůli azurově čistému moři a krásným plážím. Ale Bali, to nejsou jen pláže a koupání. Ostrov nabízí mnohem více možností, jak si užít dovolenou. Objevte dávné tradice hinduismu, projděte se palmovými háji nebo navštivte terasovitá rýžová pole. Pokud budete mít chuť, můžete si také zacvičit jógu nebo meditovat na pláži.

4. Thajsko
V Thajsku na vás čeká pohádková směsice cizí kultury, jídla, dobrodružství i relaxace. Na své si přijdou milovníci romantiky i turistického ruchu. K nejnavštěvovanějším místům patří Bangkok, Pattaya nebo ostrov Koh Samui. Můžete si zde užívat v luxusních turistických letoviscích nebo hledat duchovní krásy buddhismu.

5. Nový Zéland
Milujete dobrodružství? Pak je pro vás Nový Zéland jako stvořený. A nemusíte být ani milionáři, abyste mohli tento nádherný kousek světa navštívit. Nový Zéland nabízí spoustu příležitostí pro levné cestování. Můžete se zabydlet v kempech, celé dny chodit po horách a objevovat nedotčenou přírodu. Pokud vlastníte obytnou dodávku, ušetříte peníze za hotel a navíc si užijete atmosféru nezávislého cestovatele. A pakliže zatoužíte po trošce odpočinku, není nic lepšího než navštívit místní pláže.

6. Kalifornie
Kalifornie je nazývána „zlatým státem USA“ a to nejen kvůli zlaté horečce, která zdejší zemi zachvátila v 19. století, ale také pro své neomezené možnosti. Máte rádi nikdy nekončící ruch velkoměst? Navštivte San Francisco, Fresno, Los Angeles nebo Long Beach. Jste fanoušky amerických velkofilmů? V tom případě nesmíte vynechat Hollywood. Chcete za sluncem a plážemi? Ubytujte se v San Diegu. Chcete vidět kousek nádherné přírody? Vyrazte do hor v pohoří Sierra Nevada nebo zavítejte k Yosemitskému vodopádu. V Kalifornii dozajista najdete vše, po čem toužíte.

7. Florida
Víte, co je na Floridě největší turistickou atrakcí? Přece zábavní park Svět Walta Disneye. Možná, že podobný druh zábavy se zrovna nehodí k líbánkám, ale pokud Disneyeův zábavní park navštívíte, alespoň budete vědět, kam o pár let později vzít svoje děti. Kromě pohádkového Disneyeho světa tady můžete relaxovat na známých floridských plážích, které právem patří mezi jedny z nejkrásnějších v Americe.

8. Sv. Lucie
Svatá Lucie je dalším z míst, které se řadí mezi nejvyhledávanější prázdninové destinace na světě. Pokud máte romantickou duši, určitě si zamilujete zdejší zlatavé pláže v uzavřených zátokách, které jsou pro milence jako stvořené. Sv. Lucie ale nejsou jen písečné pláže a koupání, ale také deštné pralesy, kokosové palmy nebo banánové plantáže.

9. Havaj
Havaj je pohádkový ráj. A není to jen ráj pláží, skrytých zátok, surfování a potápění, ale také fantastické přírody od tropických pralesů po zasněžené vrcholky hor. Na ostrovech najdete činné sopky, ananasové aleje, exotické rostliny a spoustu přátelských lidí. Polynéská kultura v sobě ukrývá nejedno tajemství, které stojí za to prozkoumat. Havajské ostrovy bezesporu uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

10. Tahiti
Pokud hledáte místo, kde budete moci v klidu odpočívat pod palmami a celé dny lenošit na plážích s výhledem na nádherné moře, rozhodně si kupte letenku na Tahiti, největší ostrov Francouzské Polynésie. Kromě pláží a slunce zde najdete také známé černé perly, vanilku a olej monoi.

11. Maledivy
Ostrovní stát Maledivy leží na jihu Asie v Indickém oceánu a tvoří ho řetězec 19 korálových atolů. Pokud se sem chystáte, určitě si nezapomeňte vzít potápěčské brýle. Na mořském dně vás čekají poklady. Ostrovy jsou lemovány písečnými plážemi s palmovými háji – tedy další malý ráj na zemi, kde můžete v klidu hodit všechny starosti za hlavu.

12. Francie
Láká vás elegance a šarm francouzské kultury? V tom případě je pro vás ideálním místem pro svatební cestu Paříž, město lásky a umění. Užijte si nádherné památky, neopakovatelné gastronomické zážitky a výborné víno. Anebo zajeďte do Francouzských Alp. Čekají na vás zasněžené vrcholky a lyžování. A pakliže máte chuť zaplavat si v moři, vydejte se třeba na jih, kde najdete slunečná pobřeží s krásnými písčitými plážemi a posezením v příjemných kavárničkách a večerní zábavou v místních klubech.

13. Španělsko
Pobřeží Španělska jsou pro novomanžele jako stvořená. Ať už budete na pevnině, či Baleárských nebo Kanárských ostrovech, můžete mít jistotu, že na vás budou čekat dlouhé pláže a čisté moře. A pokud vás omrzí koupání, pučte si auto a jeďte podél Costa Bravy a Costa del Sol a navštivte Gaudiho architektonická díla. Když dostanete hlad, rozhodně ochutnejte místní kuchyni plnou čerstvých ryb a zeleniny a osvěžte se sangrií.

14. Portugalsko
Portugalsko je země mnoha možností. Portugalsko totiž není jen úzký pás pevniny sousedící se Španělskem. Portugalsko jsou také Azorské ostrovy nebo souostroví Madeira – jeden z nejkrásnějších koutů světa. Ponořte se do nezaměnitelné atmosféry portugalských měst, pláží omývaných Atlantickým oceánem, ochutnejte zdejší víno a nechte se hýčkat zemí, která nezná shon. Pokud jako cíl své svatební cesty zvolíte hlavní město Lisabon, určitě nebudete litovat.

15. Řecko
Máte rádi historii a dávné kultury? Zajímáte se o mýty a báje? Navštivte Řecko. Vaše svatební cesta tak proběhne pod ochranou antických bohů a starobylých chrámů. Pohostinnost místních obyvatel vás určitě nenechá na pochybách, že jste se ocitli ve zcela unikátním ráji plném krásných pláží, čisté přírody neodolatelných řeckých pokrmů.