Ivo Lukačovič - Seznam.cz jsem založil vlastně náhodou

 že pokud má člověk úspěšné podnikání podobného rozsahu může mít princip člověka řidícího v pozadí více kladů než záporů. 
V přednášce je také monoho zajímavých informací a zároveň je motivační pro začinající podnikatele. 

Ohledně Seznam.cz je škoda že na Novinky.cz a nebo Stream.cz je filmovou terminologii a jemně řečeno mnoho Cečkového obsahu. Na druhou stranu je možné že Seznam.cz jakožto masové médium možná jen podává zrcadlo většinové společnosti a ukazuje jim co chtějí vidět. Jistě je vidět trend že se Seznam.cz snaží posunout také do televize. Tak jím držím palce, protože myslím že médium Nova.cz není zrovna ten správný směr a že dokáži přece jen lépe využít svůj potenciál.

Na druhou stranu Seznam.cz jako firma by je určitě jedním z nejlepších česckých příkladů jak úspěšně podnikat na českém internetu. Možná jako já jste donedávna nevěděli, že Seznam.cz je mnohem starší než Google a obdivuhodný je také úspěšný souboj s timto gigantem.

Nýní ale již vkládám odkaz na samotnou přednášku. A pokud Vás zajimá nejnovější projekt Iva Lukačovice Windyty.com najdete k němu několik řádek a video ještě pod přednáškou.

 

 

 

 

Nejnovější projekt Windyty.com je nekomerční veřejně prospěšný prijekt, který je využívá zefektivněných algoritmů pro předpověď větrů ale i dalších meterologických metrik v kombinaci s nadmořkou výškou.
Využití je jednoznačně pro různé outdorové a adrenalinové sporty na padáku apod. Každý si najde to své. Někoho bude zajímat jestli je vhodné počasí na plachtění. Někoho jaké jsou lavinové podmínky vzhledem ke sněhu, větru .apod. Zkoušel jsem se podívat na vysoké kopce v Asii. Bohužel mapa zatím nejde moc do detailů, ale i tak věřím, že se služba stále vylepšovat. Protože Ivo Lukačovič  dělá projekt který ho baví, pro činosti kterého baví. :-) Tímto bychom rádi také pozdravili jeho flotilu jachet a letadel. :-)

 

Radek