Důležitost neúspěchu pohledem Karla Janečka

Doporučuji na ke shlédnutí tuto krátkou přednášku Karla Janečka o takzvaných failech neboli o neúspěchu, která proběhla v rámci Creative morning v Pražském akcelerátoru Wayra.
Karla Janečka není potřeba asi blíže představovat. Je zakladatelem společnosti RSJ, která se zabývá algoritmickým obchodováním derivátů. Tato společnost patří mezi leadry trhu a její obraty jsou v řádu miliard. Aktuálně se jak sám říká věnuje boji proti korupci a prezentuje nový volební systém Demokracie 2.1
Do povědomí se dostal také díky vztahu a rozchodu s bývalou Miss ČR Michaelou Doležalovou. Nebo díky jinému pohledu na partnerské vztahy. Tyto témata však necháme pro Bulvár.
Pokud budeme mluvit o neúspěchu, tak věřím že na toto téma se dá objevit plno odborníků. :-) Ale, hlavní myšlenka Karla Janečka byla, v tom že neúspěchem si musí projít každý a je to přirozená součást cesty za úspěchem. Klíčové je jak si člověk s neúspěchem poradí. Doporučuje, že je potřeba vždy počítat s horší variantou, a vědět, že se i v takovém případě svět nezboří. Sám dává příklady ze svého života. Například o neúspěchu v Black jackovém turnaji při jeho studiu v Americe a poté příklady již z oblasti podnikání s RSJ. R.K.