Adéla Brabcová o vysílání fotografického workshopu

Sedím na přednášce… Lehce znuděná výkladem o televizní tvorbě a programové skladbě. Přemýšlím, co budu dělat zítra… V tom mi zvoní telefon, v němž se ozývá Radek z KurzyŽIVĚ a ptá se, jestli bych zítra mohla přijít moderovat zkušební vysílání fotografického workshopu… Jeho nabídka mě moc nadchla a potěšila, protože najednou jsem měla plán na pátek. 

Kdysi mi někdo řekl, že fotky jsou pro toho, kdo si nepamatuje… S tím musím nesouhlasit, protože dobrá fotografie může být krásné umělecké dílo. To se potvrdilo i na fotografickém workshopu, který pořádal tým Kurzy ŽIVĚ. Tentokrát se jednalo o zkušební vysílání, aby se zjistilo, jestli vše funguje, tak jak má. Na kurzu se sešlo opravdu mnoho milovníků focení. Bylo vtipné pozorovat, jak se scházejí účastníci, všichni se svou láskou na krku.

V prvních chvílích mi připadalo, že mezi účastníky panuje drobná nervozita. Každý čekal, jaké krásné, originální záběry se mu dnes podaří zachytit. Ostatně i já jsem byla lehce nervózní z toho, jak mi to dnes bude mluvit.

Po chvilce a možná i s přibývající tmou začaly zábrany opadat, fotografové ochotně dávali rozhovory a bavili se mezi sebou. Jak už to tak chodí, závěr akce byl nejlepší. Na každém, kdo se přišel rozloučit, bylo vidět, že se mu nechce odcházet, což si myslím je skvělá motivace, k tomu, aby se podobný workshop uspořádal znovu.

Moc bych chtěla za sebe poděkovat týmu KurzyŽIVĚ a všem přítomným za úžasný den, který mi přinesl mnoho nových zkušeností.